nepřehlédněte

Zámek Vizovice

Architektonicky čistá zámecká budova ukrývá bohatě zařízené interiéry ve stylu baroko, rokoko, empír a biedermeier. Jsou vybaveny sbírkami porcelánu, orientálních předmětů i množstvím předmětů denní potřeby. Nejcennější sbírkou je ovšem rozsáhlá kolekce obrazů z 16.–19. století se vzácným souborem děl nizozemského malířství a pracemi významných českých autorů. Působivý autenticky dochovaný interiér zámecké kaple je dílem mistra moravského sochařství Ondřeje Schweigla, jehož sochy zdobí
i celoročně přístupnou zámeckou zahradu.

Na zámku se během roku koná mnoho akcí. Navštívit zde můžete koncerty v rámci Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby, dětské dny, výstavy, piknikový den v parku a nebo návštěvnicky oblíbené noční prohlídky.

 

 

 

 Zprávy

Co vědět, než se vydáte na výlet do zámku Vizovice

29. 7. 2021

Covidová situace v zemi se neustále vyvíjí a opatření pro vstup do zámku s ní. Co všechno byste měli vědět, než se k nám na zámek vydáte?

Zámecká zahrada - historický areál s pravidly

3. 6. 2021

Rozmohl se nám tady takový nešvar...

Jaká opatření můžete čekat na zámku Vizovice?

31. 5. 2021

Jako všude jinde, i u nás platí jisté podmínky pro návštěvníky, kteří chtějí absolvovat prohlídku zámku. Pevně doufáme, že Vás tyto opatření od návštěvy Vizovic neodradí...

Tipy na výlet

témata roku 2019

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: