nepřehlédněte

Zámek Vizovice

Architektonicky čistá zámecká budova ukrývá bohatě zařízené interiéry ve stylu baroko, rokoko, empír a biedermeier. Jsou vybaveny sbírkami porcelánu, orientálních předmětů i množstvím předmětů denní potřeby. Nejcennější sbírkou je ovšem rozsáhlá kolekce obrazů z 16.–19. století se vzácným souborem děl nizozemského malířství a pracemi významných českých autorů. Působivý autenticky dochovaný interiér zámecké kaple je dílem mistra moravského sochařství Ondřeje Schweigla, jehož sochy zdobí
i celoročně přístupnou zámeckou zahradu.

Na zámku se během roku koná mnoho akcí. Navštívit zde můžete koncerty v rámci Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby, dětské dny, výstavy a nebo návštěvnicky oblíbené kostýmované prohlídky Panská služba, žádný med.

Ohlédnutí za prvním ročníkem těchto prohlídek můžete vidět ve videu.

 

 

 Zprávy

Přísný zákaz sběru medvědího česneku ve Vizovickém parku a jiná varování

15. 4. 2019

Jako každý rok upozorňujeme na zákaz sběru rostlin v celém zámeckém areálu a připomínáme další omezení, týkající se zahrady.

Ohlédnutí za dobrovolnou činností na zámku Vizovice

14. 11. 2018

O dobrovolné činnosti na zámku Vizovice jsme psali na podzim vcelku často. Minulý týden vyšla v deníku Právo reportáž, která se za touto činností ohlíží.

Chcete se naučit plést vánočku?

5. 11. 2018

Rádi byste se naučili plést poctivou vánočku? Tak to nám neváhejte napsat!

Tipy na výlet

témata roku 2019

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: