nepřehlédněte

Zámek Vizovice

Architektonicky čistá zámecká budova ukrývá bohatě zařízené interiéry ve stylu baroko, rokoko, empír a biedermeier. Jsou vybaveny sbírkami porcelánu, orientálních předmětů i množstvím předmětů denní potřeby. Nejcennější sbírkou je ovšem rozsáhlá kolekce obrazů z 16.–19. století se vzácným souborem děl nizozemského malířství a pracemi významných českých autorů. Působivý autenticky dochovaný interiér zámecké kaple je dílem mistra moravského sochařství Ondřeje Schweigla, jehož sochy zdobí
i celoročně přístupnou zámeckou zahradu.

Na zámku se během roku koná mnoho akcí. Navštívit zde můžete koncerty v rámci Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby, dětské dny, výstavy a nebo návštěvnicky oblíbené kostýmované prohlídky Panská služba, žádný med.

Ohlédnutí za prvním ročníkem těchto prohlídek můžete vidět ve videu.

 

 

 Zprávy

Dopravní omezení v okolí zámku Vizovice

10. 7. 2019

V průběhu následujícího měsíce se návštěvníci zámku budou muset potýkat s dopravním omezením z důvodu oprav místních komunikací.

Následky bouře v parku ve Vizovicích

2. 7. 2019

1. července se Vizovicemi prohnala v podvečer bouře, která po sobě zanechala nemalou pohromu v zámeckém parku.

Přísný zákaz sběru medvědího česneku ve Vizovickém parku a jiná varování

15. 4. 2019

Jako každý rok upozorňujeme na zákaz sběru rostlin v celém zámeckém areálu a připomínáme další omezení, týkající se zahrady.

Tipy na výlet

témata roku 2019

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: