Nabídka edukačních programů

Pro základní a mateřské školy máme v nabídce dva typy edukačních programů - jeden v reprezentačním sále a druhý v zámecké zahradě.

Reprezentační sál - bajky

Program pracuje s motivem bajek na gobelínové sedací soupravě v hlavním sále zámku. Děti se zábavnou a interaktivní formou dozvědí, co to bajky jsou, o čem vyprávějí, jaký měly příběhy význam v době svého vzniku a jaký mají dnes.

Program doporučujeme dětem prvního stupně základní školy i starším dětem z mateřských škol. Je velmi variabilní a dá se tedy přizpůsobit různým věkovým kategoriím

Délka trvání je přibližně hodinu, s ohledem na věk dětí.

Zámecká zahrada

Program probíhá v zámeckém parku a jeho úkolem je přiblížit dětem princip a význam zahrad. Ukazuje srovnání francouzských zahrad a anglických parků, porovnává historické a současné provedení, souvislost s historickými budovami a jejich principy. Dle věku dětí je možno zaměřit se v programu i na druhy stromů a jiných rostlin v zahradě.

Program doporučujeme žákům základní školy, ale vhodný je i pro starší děti mateřských škol. I tento program je variabilní a dá se přizpůsobit věku dětí. Stejně tak jeho délka.